Ranking „Maluchy Na Brzuchy” 2023

Mamy zaszczyt poinformować, że nasz szpital znalazł się w Rankingu „Maluchy na Brzuchy” 2023 za wysoki wskaźnik wsparcia dwugodzinnego i nieprzerwanego kontaktu skóra do skóry po porodzie
drogami natury (dane z ankiet Fundacji Rodzić po Ludzku z lat 2021-2023 zebrane w sierpniu 2023). W tym roku Piekarskie Centrum Medyczne zostało wyróżnione brązowym medalem.

Brązowe “Maluchy na brzuchy” przyznawane są szpitalom, które wykazały się wysokim stopniem wsparcia kangurowania przez osobę towarzyszącą po cięciu cesarskim, również jeśli dwugodzinny kontakt skóra do skóry nie uzyskał 70%.

Ranking „Maluchy Na Brzuchy” 2023

Kontakt dziecka z rodzicami, a zwłaszcza z matką po porodzie jest niezwykle ważny. Noworodek nie zna niczego innego, niż matka. Ona jest dla niego ostoją bezpieczeństwa. Bez niej czuje się porzucony, osierocony, co negatywnie wpływa na jego zdrowie psychiczne, fizyczne i całe dalsze życie.

Przede wszystkim brak separacji to możliwość przeprowadzenia pełnego, dwugodzinnego i nieprzerwanego kontaktu skóra do skóry. Również, jeżeli ciąża zakończyła się cesarskim cięciem.

Bardzo cieszy nas tegoroczne wyróżnienie, za które szczerze dziękujemy.