Obowiązek noszenia maseczek na terenie szpitala

W związku ze wzrostem zachorowań na COVID dyrekcja Piekarskiego Centrum Medycznego wprowadza obowiązek zakrywania ust i nosa maseczką na terenie całego szpitala mając na uwadze ograniczenie przypadków zachorowań oraz zminimalizowania zagrożenia wewnątrzszpitalnego rozprzestrzeniania się infekcji.

Ponadto zwracamy się z prośbą o ograniczenie odwiedzin pacjentów i spełnienie następujących wymogów:

– u jednego pacjenta może przebywać 1 osoba odwiedzająca w czasie nie przekraczającym 30 min za zgodą Kierownika Oddziału lub lekarza dyżurnego,

– tylko osoby odwiedzające wolne od objawów infekcji (katar, kaszel podwyższona temperatura ciała),

– ograniczenie odwiedziny dzieci poniżej 13 roku życia.

Prosimy o przestrzegani powyższych zasad dla dobra zarówno pacjentów jak i odwiedzających.