Dotacja na podjęcie działań niezbędnych do walki z koronawirusem

Piekarskie Centrum Medyczne sp. z o.o. otrzymało środki finansowe na podjęcie działań niezbędnych do walki z koronawirusem. Zarząd Województwa Śląskiego przyznał Miastu Piekary Śląskie dotację celową w wysokości 672 000 złotych.

Środki te przeznaczone będą na dofinansowanie inwestycji pod nazwą “Prace modernizacyjne niezbędne do przystosowania drugiego piętra budynku nr 3 Szpitala Miejskiego w Piekarach Śląskich na potrzeby oddziału obserwacyjno-kwarantannowego oraz przystosowania części poszczególnych oddziałów Szpitala w celu zapobiegania, zwalczania i przeciwdziałania COVID-19 wraz z zakupem sprzętu oraz ambulansu”.

Całość w/w inwestycji opiewa na kwotę 840 000 złotych czyli 80% pochodzić będzie ze środków zewnętrznych.

W ramach realizowanego zadania zakupione zostaną: ambulans, bramka z termometrem do bezdotykowego pomiaru temperatury oraz bramka do dezynfekcji, a także wykonane zostaną prace modernizacyjne wraz z zakupem sprzętu.

Dotacja uzyskana została dzięki staraniom władz Piekar Śląskich oraz dr Dariusza Iskanina, radnego do Sejmiku Województwa śląskiego.