73 łóżka dla pacjentów z covid

W Piekarskim Centrum Medycznym funkcjonują obecnie 73 łóżka przeznaczone dla pacjentów z koronawirusem. W ostatnich dniach zwiększyliśmy liczbę miejsc o 40. Ewentualne zmiany (zarówno zwiększenie jak i zmniejszenie) zależne są od decyzji Ministerstwa Zdrowia.

W związku ze zwiększeniem liczby łóżek przeznaczonych dla pacjentów zakażonych koronawirusem zmuszeni byliśmy do czasowego zamknięcia Oddziału Geriatrycznego, Oddziału Wewnętrznego z intensywnym nadzorem kardiologicznym oraz internistycznej Izby Przyjęć.

Kontakt z Oddziałem covidowym należy nawiązywać przez centralę pod nr. tel. 32 393 81 00.

Podejmujemy działania, aby w najbliższym czasie ułatwić kontakt z pacjentami przebywającymi na oddziale, w tym celu konieczne jest nam wsparcie ze strony wolontariuszy, których zachęcamy do zgłaszania się. Więcej szczegółów – TUTAJ

Prosimy o wyrozumiałość w przypadku braku możliwości dodzwonienia się, gdyż personel medyczny w pierwszej kolejności zajmuje się życiem i zdrowiem pacjentów.