Tomografia komputerowa w ramach NFZ

Nasz szpital to placówka, na miarę XXI wieku. Właśnie podpisaliśmy z Narodowym Funduszem Zdrowia umowę na badania diagnostyczne w zakresie tomografii komputerowej na okres do 30.06.2024 r. Wykonywane są nieodpłatnie w ramach NFZ, wystarczy posiadać skierowanie. Mamy krótki okres oczekiwania na przeprowadzenie badania!

Wartość umowy do końca 2022 roku to 1.095.480 zł.

Zarejestrować można się osobiście, mailowo: zdo@szpital.piekary.pl, telefonicznie: 32 39 38 128 bądź przez osobę trzecią z upoważnieniem.

W przypadku kontaktu mailowego proszę o podanie danych kontaktowych.

Przygotowanie do badania:

• W dniu badania pacjent jest na czczo minimum 6 h (tylko badanie z kontrastem).
  • Posiadać aktualny wynik poziomu kreatyniny (wynik ważny 1 miesiąc od daty wykonania badania, tylko badania z kontrastem).
  • Do badania jamy brzusznej i miednicy małej na 2 godziny przed badaniem należy wypić w małych ilościach i w krótkich odstępach czasowych wodę mineralną – łącznie 2 litry.
  • Pacjent z cukrzycą nie przyjmuje leków pochodnych metforminy na 48 godzin przed badaniem!!!

Ponadto w dniu badania prosi się o zabranie następujących dokumentów: dowód osobisty, wypisy szpitalne, zdjęcia, opisy, płyty poprzednich badań RTG, TK, MR, USG.

W ramach Zakładu Diagnostyki Obrazowej działają też: pracownia USG, mammografii oraz pracownia RTG. Dysponujemy fachowym personelem i nowoczesnym sprzętem. Zapraszamy do naszego szpitala!