Szczepienia przeciwko meningokokom dla rocznika 2010

Szczepienia przeciwko meningokokom dla rocznika 2010

Piekarskie Centrum Medyczne sp. z o.o. realizuje dla mieszkańców Piekar Śląskich program polityki zdrowotnej: „Program szczepień ochronnych przeciwko meningokokom” młodzieży rocznika 2010. Program jest finansowany z budżetu Miasta Piekary Śląskie.

Planowany termin szczepień podany zostanie niebawem na naszej stronie internetowej oraz w szkołach podstawowych mieszczących się na terenie Piekar Śląskich. Dzieci nieobecne w dniu szczepienia w szkole lub nie zakwalifikowane we wskazanym dniu będą szczepione w dodatkowych terminach w Przychodni Rejonowej nr 1 przy ul. Piłsudskiego 5 w Piekarach Śląskich.

Meningokoki to bakterie, które wywołują inwazyjną chorobę meningokokową. Stanowi ona poważne zagrożenie dla zdrowia i życia i cechuje ją bardzo szybki przebieg. Pierwsze objawy mogą przypominać przeziębienie, przez co jest trudna do rozpoznania. Każdy z nas może być narażony na zakażenie meningokokami, niezależnie od wieku czy płci, jednak najczęściej chorują niemowlęta. Meningokoki najczęściej są przyczyną sepsy lub zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych. W Polsce większość zakażeń (50-70%) wywołują meningokoki typu B. Sprawdź, jak przebiega ta choroba i w jaki sposób można się zarazić.

Napisz odpowiedź

Your email address will not be published.

Skip to content