Szczepienia przeciwko HPV w naszym szpitalu

1 czerwca 2023 r. rozpoczął się Powszechny Program Szczepień przeciw ludzkiemu wirusowi brodawczaka (HPV).nSą to szczepienia dobrowolne i bezpłatne przeprowadzane u dziewcząt i chłopców w grupach wiekowych: 13 lat (rok urodzenia 2010) oraz 12 lat (rok urodzenia 2011). Szczepień dokonujemy w naszym szpitalu.

Uwaga !!! Dla rocznika 2010 ważne jest aby szczepienie rozpocząć przed ukończeniem 14 roku życia.

Pełne szczepienie obejmuje schemat 2-dawkowy gdzie rekomendowane jest podanie dawki drugiej po 6 miesiącach jednak nie później niż po 12 miesiącach od podania dawki pierwszej.

Przychodnia Rejonowa Nr 1 w Piekarach Śląskich „Jedynka” wykonuje szczepienie szczepionką 9-walentną GARDASIL 9.

Rejestracja na wykonanie szczepienia może odbyć się:

• za pośrednictwem internetowego konta pacjenta
  • telefonicznie za pośrednictwem infolinii 989 w godzinach 7.00-20.00
  • bezpośrednio w naszej Przychodni Nr 1 przy ul. Piłsudskiego 5 pod numerem telefonu 32 428-24-66