Staramy się o certyfikat ISO

2024 rok zaczynamy w Piekarskim Centrum Medycznym sp. z o.o. przygotowaniem szpitala do pozyskania certyfikatu z zakresie normy ISO 9001: 2015 – będzie on obejmował cały szpital. Przygotowanie do procesu certyfikacji już się rozpoczęło. Działania wymagać będą sporo nakładu pracy ze strony wszystkich pracowników.

W jakim celu to robimy – aby zapewnić naszym pacjentom jeszcze większe bezpieczeństwo, a części administracyjnej szpitala zwiększony porządek i gospodarność. Po uzyskaniu normy ISO szpital będzie aplikował do uzyskania ministerialnego certyfikatu Akredytacja.

Szpital chce pozyskać ISO i Akredytacje aby zwiększyć standard usług medycznych dla naszych pacjentów czyli, przede wszystkim mieszkańców Piekar Śląskich, dla których świadczymy usługi medyczne.

ISO 9001:2015 to międzynarodowa norma określająca wymagania, które powinien spełnić system zarządzania jakością. Jest to uniwersalny standard, który mogą stosować wszystkie organizacje, niezależnie od ich wielkości i rodzaju prowadzonej działalności. Nie jest to norma techniczna, w związku z tym nie precyzuje wymagań odnośnie wyrobu a samego systemu zarządzania.