Oddział Wewnętrzny

Oddział dysponuje 26 łóżkami w tym 1 intensywnej opieki medycznej i 1 intensywnej terapii. W oddziale funkcjonuje sala intensywnej opieki kardiologicznej przeznaczona dla chorych będących w stanach zagrożenia życia.

Kierownik oddziału – lek. Zofia Trzepaczyńska – specjalista chorób wewnętrznych, specjalista kardiolog
Zastępca kierownik oddziału – lek. Barbara Komorowska – specjalista chorób wewnętrznych, specjalista rehabilitacji medycznej

Pielęgniarz koordynujący mgr pielęgniarstwa Daniel Wyporski

Lekarze

dr n. med. Adam Błażelonis – specjalista chorób wewnętrznych
dr n. med. i n. o zdr. Marcin Gawlita – specjalista chorób wewnętrznych
dr n. med. Dariusz Przygoda – specjalista chorób wewnętrznych,diabetolog
lek. Adrianna Purzycka – specjalista chorób wewnętrznych, w trakcie specjalizacji z chorób płuc
lek. Damian Siewier – specjalista chorób wewnętrznych
lek. Grzegorz Winiarski – specjalista chorób wewnętrznych, specjalista kardiolog, specjalista z medycyny paliatywnej

Rezydenci

lek. Weronika Pyka

Ordynator: tel. 32 39 38 199
Dyżurka lekarska I: tel. 32 39 38 166
Dyżurka lekarska II: tel. 32 39 38 125
Pielęgniarki: tel. 32 39 38 141
Pielęgniarz Oddziałowy: tel. 32 39 38 164

Sekretariat: tel. 32 39 38 166

email: sekretariatw@szpital.piekary.pl

Oddział prowadzi leczenie chorób:

– układu krążenia,
– układu oddechowego,
– układu pokarmowego,
– układu moczowego,
– układu krwiotwórczego i innych chorób.

Oddział posiada akredytację na szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie chorób wewnętrznych.
W oddziale zatrudnione są również: rehabilitantka, technicy EKG oraz rejestratorka medyczna. Lekarze Oddziału Wewnętrznego II na stałe zabezpieczają pracę Internistycznej Izby Przyjęć Szpitala Miejskiego.
Personel oddziału szkoląc się stale podnosi swoje kwalifikacje celem zapewnienia fachowej i o wysokim standardzie opieki medycznej.