Nasz szpital zorganizował Miasteczko Zdrowia

W sobotę 25 marca w godzinach 12.00 – 18.00 Piekarskie Centrum Medyczne zorganizowało w Miejskim Domu Kultury Miasteczko Zdrowia w ramach akcji: Polska. Moc kobiety – “Razem zadbajmy o piękno i zdrowie”. W czasie imprezy odbywały się porady, konsultacje, spotkania z medykami i inne wydarzenia związane ze służbą zdrowia.

W Miasteczku Zdrowia dostępne były między innymi: pomiar ciśnienia, pomiar glikemii, porady dietetyczne, konsultacje ginekologiczne. Swoje stanowisko miała też szkoła rodzenia. Prezentowaliśmy także program diagnostyczny 40 plus, badania laboratoryjne i konsultacje wyników. Można też było porozmawiać z rehabilitantami i umówić się na dodatkowe zabiegi. Nie zabrakło też nauki samobadania piersi, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i wielu innych ciekawych stanowisk.

Można też było otrzymać praktyczne informacje na temat korzystania z refundowanych programów zdrowotnych, korzystania z Internetowego Konta Pacjenta. Można było również na miejscu wyrobić Kartę Europejskiego Ubezpieczenia Zdrowotnego.

Akcja odbywała się pod patronatem Sławy Umińskiej-Duraj – Prezydent Piekar Śląskich oraz Barbary Dziuk – Poseł na Sejm RP.

Dziękujemy wszystkim którzy odwiedzili Miasteczko Zdrowia i jednocześnie już dzisiaj zapraszamy na kolejne akcje.