Kontynuujemy współpracę z Kijowskim Uniwersytetem Medycznym

Małgorzata Smoleń – Prezes Piekarskiego Centrum Medycznego i Oleksandr Pokanevych – Prezes Kijowskiego Uniwersytetu Medycznego,odbyli spotkanie w sprawie kontynuowania współpracy między naszym szpitalem, a Uniwersytetem. Porozumienie umożliwia przyszłym ukraińskim lekarzom szkolenia i praktyczną naukę zawodu w naszym szpitalu.

W celu realizacji praktycznej części programu studiów i rozwijania umiejętności klinicznych, Kijowski Uniwersytet Medyczny współpracuje ze stowarzyszonymi klinikami i szpitalami partnerskimi. W wyniku agresji ze strony Rosji nastąpiły zniszczenia wielu obiektów uczelni, między innymi w Charkowie. Kijowski Uniwersytet Medyczny rozpoczął współpracę z zagranicznymi szpitalami, aby zapewnić bezpieczeństwo studentom oraz umożliwić dostęp do sprawnie funkcjonującej infrastruktury medycznej i sprzętu.

Jednym z takich miejsc jest właśnie Piekarskie Centrum Medyczne. Od lipca 2022 r. grupa 18 ukraińskich stażystów odbywała praktyki w szpitalu miejskim. Staż i praktyki wakacyjne studentów odbywają się na wszystkich oddziałach szpitala.

Warto przypomnieć, że nasz szpital jest placówką dydaktyczną od października 2021 r. i prowadzi zajęcia praktyczne oraz staże dla studentów kierunku lekarskiego oraz pielęgniarskiego Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach.