Docenieni w rankingu

Fundacja Rodzic po Ludzku /FR.pl/ opublikowała wyniki kolejnego rankingu porodówek. Zatytułowano go „Głos matki”. Piekarskie Centrum Medyczne zajęło drugie miejsce w województwie

– Jesteśmy bardzo mile zaskoczeni. Dziękujemy wszystkim za oddanie głosu na naszą porodówkę. Jest to docenienie ciężkiej pracy i zaangażowania całego naszego zespołu – mówi  dr n. med. Dariusz Piecha, kierownik Oddziału Ginekologiczno-Położniczego w Piekarskim Centrum Medycznym.

Celem rankingu było wskazanie placówek przyjaznych rodzącym i dzieciom, w których kobiety naprawdę mogą rodzić „po ludzku”. Fundacja zebrała 4,5 tys. ankiet od kobiet rodzących w woj. śląskim. Najlepiej ocenioną porodówką jest szpital Łubinowa 3 w Katowicach. Uzyskał prawie 76 pkt na 100 możliwych. Tuż za nim /tylko pół punktu mniej/  uplasowało się Piekarskie Centrum Medyczne. Miejsce trzecie zajął Szpital Miejski w Zabrzu. /dane pochodzą z dzisiejszego wydania Gazety Wyborczej w Katowicach/.

Piekarska placówka od początku tego roku przyjęła przeszło 600 porodów. Oddział dysponuje pięcioma salami dwuosobowymi z pełnym węzłem sanitarnym. Są tu trzy autonomiczne sale porodowe i zintegrowana z Blokiem Porodowym sala cięć cesarskich. Do dyspozycji pań jest także relaksujący fotel porodowy.