Radiodiagnostyka - Piekarskie Centrum Medyczne Sp. z o.o.

Pracownia mammograficzna
MAMMOGRAFIA – to badanie piersi promieniami Roentgena i obecnie najlepszy sposób wykrywania raka piersi w jego wczesnym stadium rozwoju. Za pomocą specjalnie przystosowanego aparatu wykonuje się po dwa zdjęcia każdej piersi, uzyskując na kliszy obraz umożliwiający wykrycie guzków o średnicy nawet 2-3 mm. Ta metoda badania wymaga odpowiedniego ułożenia piersi z zastosowaniem niewielkiego ucisku dla uzyskania odpowiedniej ostrości zdjęcia i rozsunięcia struktur wewnątrz piersi.

Badania wykonywane są metodą analogową aparatem GE SENGRAPHE DMR+ przy użyciu minimalnej ilości promieni RTG przez wykwalifikowany, fachowy i doświadczony personel medyczny, posiadający certyfikaty uprawniające do wykonywania badań mammograficznych.
Gwarantujemy komfortowe i bezbolesne wykonanie badania.

Pracownia posiada pozytywną ocenę kliniczną Centralnego Ośrodka Koordynującego Populacyjny Program Wykrywania Raka Piersi, pracownia sklasyfikowała się w pierwszej dwunastce na 40 kontrolowanych ośrodków wykonujących Program NFZ w woj. Śląskim, wyprzedzając tym samym Katowice, Bytom, Tarnowskie Góry, Jastrzębie Zdrój czy Gliwice.
Badania w ramach „Programu Profilaktyki Raka Piersi” finansowanego przez NFZ, pacjentki w wieku 50-69 spełniające kryteria programu mogą wykonać bezpłatnie po uzgodnieniu dogodnego terminu.
Zapraszamy.

Zapisy:
Od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 17.30 osobiście lub pod numerem telefonu 32 39 38 128


Pracownia Radiodiagnostyki Ogólnej
Pracownia Radiologii Klasycznej wyposażona jest w nowoczesny aparat kostno–płucny
PHILIPS BUCKY DIAGNOST FS.

Wszystkie podstawowe badania RTG mogą być wykonane zarówno u dorosłych pacjentów jak i dzieci.

Zdjęcia rtg można wykonać od poniedziałku do piątku w godzinach 13.00 – 17.30 bez konieczności uprzedniego uzgadniania terminu badania.